Columbus, Dallas i Chicago vyrovnaly série na 2: 2, Hossa asistoval

NEW YORK. Hokejisté Chicaga zvítězili ve čtvrtém souboji čtvrtfinále play off Západní konference NHL, když v noci na čtvrtek zdolali St. Louis 4: 3 po prodloužení a vyrovnali sérii na 2: 2 na zápasy.

Při gólu na 3: 3, který poslal souboj do prodloužení, asistoval slovenský útočník Marián Hossa. V extračase výhru na stranu obhájce trofeje přinesl gól Patricka Kanea. Kane využil obránce jako clonu

Drama vyvrcholila v prodloužení, ve kterém rozhodla situace ze 72. minuty, kdy Patrick Kane zakončil rychlou akci po levém Bet365-Zobrazit více křídle přesnou střelou zápěstím a zajistil Chicagu vítězství.

“Soupeřů obránce udělal chybu a dostali jsme se do přečíslení.Brandon Saad odvedl kusisko roboty, když zamířil k vzdálenější tyči a uvolnil mi tak prostor. Snažil jsem se střílet přes obránce a využít jej jako clonu, “řekl hrdina večera.

Řada mezi druhým a třetím týmem Centrální divize je zatím maximálně vyrovnaná, o osudu tří ze čtyř soubojů musely rozhodnout až prodloužení.

“v prodloužení jsme si věřili, vypracovali jsme si množství šancí a bylo jen otázkou času, kdy se přesadíme,” doplnil Kane. Columbus poprvé doma vyhrál

Columbus zvítězil ve čtvrtém zápase 1.

kola nad Pittsburghem také 4: 3 po prodloužení. Vyrovnal tak stav série na 2: 2 na zápasy.O prvním domácím triumfu v play off v 13-leté klubové historii rozhodl v prodloužení Nick Foligno. Pittsburgh přitom vyhrával už 3: 0.

Domácí zasypali brankáře Marca-Andreho Fleuryho 46 střelami a nakonec jejich ofenzíva slavila úspěch. Nejprve 24 sekund před naplněním 60. minuty Brandon Dubinsky vyrovnal na 3: 3 a ve 3.minutě prodloužení Nick Foligno strhl vítězství na stranu Columbusu.

Zajímavostí série je fakt, že v každém z prvních Bet365 online bonus tří zápasů mužstvo, které prohrálo, prešustrovalo náskok 3: 1.

“Nemělo by se to stávat v play off,” povzdechl si kapitán Pittsburghu Sidney Crosby, který zatím není očekávaným tahounem svého týmu a jeho gólové souchotiny trvají už devět utkání. Ruff: Cítím, že jsme zase ve hře

Na Západě Dallas v American Airlines Center zdolal Anaheim 4: 2 a také vyrovnal stav série na 2: 2 na zápasy.Anaheim sice v souboji, ve kterém nastoupil bez opor kapitána Ryana Getzlafa a Teemu Selänneho, vedl 2: 0, ale pak přišly čtyři góly domácích.

“Po prvních dvou zápasech jsem měl smíšené pocity, ale nyní cítím, že jsme zase ve hře a konečně je to ta pravá série play off,” pochvaloval si trenér Dallasu Lindy Ruff. Výsledky 1. kola play off NHL

Brankáři: Bobrovskij Fleury, střely na branku: 46:25. Diváci: 18.970.

Brankáři: Lehtonen Andersen (48. Hiller), střely na branku: 26:23. Diváci: 18.962.

Brankáři: Crawford Miller, střely na branku: 34:33.Diváci: 22.123.

Marián Hossa odehrál 21:11 min, 1 asistence, 1 plusový bod, 5 střel, 1 zblokována střela, Michal Handzuš (oba Chicago) odehrál 13:20 min, 2 trestné minuty, 2 zblokované střely, 27 % úspěšnost na vhazování (3 z 11)

Východní konference: Detroit – Boston / stav série: 1: 2 /

Západní konference: Minnesota – Colorado / stav série: 1: 2 /, Los Angeles – San Jose / stav série: 0: 3 / Statistiky Slováků v play off: Zdeno Chára (Boston) 3 1 0 1 0 4 4 Marián Gáborík (Los Angeles) 3 1 0 Bet365-Získej bonus právě teď 1 0 6 0 Marián Hossa ( Chicago) 4 0 1 1 -2 21 0 Michal Handzuš (Chicago) 4 0 1 0 -1 1 2 Tomáš Tatar (Detroit) 3 0 0 0 -2 8 6 Tomáš Jurčo (Detroit) 3 0 0 0 -1 6 0 Andrej Meszároš (Boston) 2 0 0 0 1 4 0 Richard Pánik (Tampa Bay) 2 0 0 0 -2 4 4