Coneygree je Sandown výlet dokazuje pripravenosť k Hennessy Gold Cup

Akékoľvek obavy, že mimoriadna Cheltenham Gold Cup-víťazný výkon v minulej sezóne sa mohla vybrala svoju daň na Coneygree boli dôkladne rozptýlená, keď osem rokov starý pirát up na svojom prvom spustení po dobu ôsmich mesiacov. On zostane neporazený cez ploty a to je mierne prekvapujúce, potom, čo sem sledoval ho, aby odrážal, že nie je obľúbený pre niektorú z rás je známe, že v muške tejto zime sa Hennessy za tri týždne a Gold Cup v marci.

“To bolo skvelé.Naozaj potešila, “povedal Mark Bradstock, Coneygree tréner, skôr cheerier ako tri dni skôr, keď vyšlo najavo, že sa mu podarilo fušeřina vstup koňa do King George VI Chase. “Myslím, že my všetci potrebujeme veľký drink.Horse závodnej rady: pondelok 9.novembra Viac

” Bol som trochu nervózny, prinajmenšom. Chcete sa dostať to všetko von cestu a začať tam, kde sme skončili a on určite urobil. “

Aj keď Coneygree mala len dva súperi sem, jeden z nich bol Southfield Divadlo z stajne majstrovského trénera Paul Nicholls, a naposledy videný beží na druhom mieste Grade One na Cheltenham Festival.Trpel rovnaký osud ako mnoho iných dobrých koní, ktorí sa snažili sledovať Coneygree cez ploty, jeho jumping zhoršuje, keď unavený dolu chrbát rovno.

on ustúpil do tretej zatiaľ čo Coneygree poraziť outsidera, siedmeho neba, od jednoduchý 25 dĺžok. “On dal im k hanbe s jeho cval a skákanie,” povedal Bradstock.

Jediný nečakané dráma spojené s pretekmi vzal podobu úplne zbytočný zásah zo strany British Horseracing Authority, ktorý zabránil Coneygree a ďalšie bežci sem z nutnosti Remembrance nedeľu mak nastrieka na svojich zadných končatín, čo je myšlienka, ktorá mala podporu závodisko, závodných sponzorov, majiteľov a trénerov.Riadiaci orgán športu povolí, aby sa do vlasov každého koňa dotýkali len makové obrysy, výsledok by bol viditeľný len pre tých najchudobnejších pretekárov. Zdá sa, že argumentácia BHA je, že ak to dovolí Vec pre tento deň to bude musieť dovoliť pre iné príčiny v iných dňoch a naozaj to udelil pokutu ľuďom v minulosti pre impromptu reklamu na koňskom závoji.Ale určite každý chápe, že gestá môžu byť vyrobené v pamäti britskej vojny mŕtve, ktoré nie sú vyrobené v iných časoch a objaví akčné BHA k tejto príležitosti Petty.

Coneygree bol znížený zo 7-1 na 6s za Newbury je Hennessy 28. novembra a Bradstock nie je odradiť tým istotu, že jeho kôň bude vykonávať najvyššiu váhu proti balenej oblasti kvality stíhačov. “Musíme to skúsiť. Iní to urobili. Budeme sa snažiť. Bude milovať stopy.

“Jeden z nich bol vždy trochu dúfal, že by trochu zlepšenie potom, čo mal v lete von, a úprimne si myslím, že by mohol byť.Dokonca aj keď sa dostanete zlepšenie 2lb v tomto slede pretekanie, to je pomerne značné množstvo. “

V Newbury Coneygree bude niesť aspoň kameň viac ako Bobs Worth, víťaz Hennessy roku 2012, ktorý je hlásené v dobrom zdravotnom stave, keď strelil cez prekážky v Aintree v sobotu. Jeho tréner, Nicky Henderson, povedal sem: “S Coneygree v hornej časti závažia, nebude vedieť, o čom to nesie, bude to takmer nič”

Henderson mal tiež správy o Simonsig , ktorý naháňal domáci Boby Worth po svojom návrate do akcie po dva a pol roku na vedľajšiu koľaj. “Je to dva Miler, som si istý. Ak máte vidieť, ako bol závodné včera, to bolo všetko choď, choď, choď.Ja by som si, že by sa vrátiť do dvoch míľ, pričom v tomto prípade Tingle Creek budúci mesiac je miesto pre neho. “

To vyvoláva zreteľný možnosť prvého stretu Simonsig a jeho stablemate Sprinter Sacre dvojica mať been hviezdy sezóny 2012-13, než rôzne prekážky dostal v ceste. “Ak budeme musieť, musíme, pretože program prakticky diktuje, kam ísť,” povedal Henderson. “Sú v programe dve míle žiadne alternatívy.Nemôžete naraz povedať, no musím držať od seba.

“Ak Simonsig a Sprinter Sacre skok posledný upsides v mravčenie Creek, v prednej časti, potom budeme všetci veľmi radi . “

To záleží na Sprinter Sacre vytváranie zvuku znovuobjavenie v Cheltenhame v nedeľu. “On skočil dobre, pôsobil veľmi dobre včera. Bol v úplne skvelej forme tak ďaleko, “tréner hlásené.

Obnovená prísľub od veterána steeplechasers bolo témou tohto víkendu, as Pineau de Ré, minuloročnej Grand Národný víťaz, postaviť jeho prvá slušný snaha odvtedy, keď druhý Vino Griego tu.On sa vráti do Aintree pre budúci mesiac Becher Chase a, aj keď sa zmení 13 na Nový rok, pripojenie nádej na ešte jedno naklonenie v Národnom sám v apríli.

Gary Moore, tréner, ktorý strávil nejaký čas v intenzívnej starostlivosti po tom, čo bol vyhodený do chrbta koňa vo štvrtok, sa vrátil domov z nemocnice v nedeľu jeho rodina hlásené. Jeho nálada musí byť zlepšená jeho koní víťazné tri preteky na tejto karte v nahromadených kurzom 1,529-1.

“Je to v poriadku, že sa cíti oveľa lepšie,” povedal Josh, jeden z Garyho synov, ktorí išiel jeden z víťazov. “Je to len veľmi hrubé a bolesť, ale nič major v poriadku.”

u-stavky.com/