Jsi sám na vině, proč nás a přivádíš?

Už jsem psala o tom, jak si uvědomil příčiny negativního chování otce, když on udeřil na mě malé. Můžete si o tom přečíst v článku na webových stránkách sun-hand.ru “kojení, v čem jsou výhody? Kolika, jak zmírnit koliky u ?” Psal jsem o tom, jak snadno je schopen přiznat chybu, když si uvědomil, že neodsuzuji to a nebudu nic vyčítat, že jsem se pochopit příčinu jeho činu. Uvědomila jsem si, že rodiče se také bojí, že děti nebudou rozumět důvody, které motivují rodiče nechutné chovat s dětmi, a bude je odsuzovat. Stydí se přiznat, že rodiče bijí dítě jen proto, že od vlastní impotence, nebo pokud dítě není žít až do očekávání, které jí neumožňuje požádat o odpuštění. Rodiče se bojí, že bude jen horší, nejen že jsou na vině, že se na ně budou vinit a značkou škoda za to. Navíc, snaží se rychle svalit vinu na samotného dítěte.

— Musíš sám na vině, proč nás a přivádíš? — To je problém vyřešen. ZATÍM. Dříve nebo později, až dítě přijde, že se vlastně v ničem není na vině před rodiči.

No a co se dá dělat? Ano, prostě dělají se svými (internetový obchod Banaby) dětmi. Se mýlit, svou chybu.

Nebudete mít náklad viny, že dítě nebude křivdy, vztah bude normální po celý život. Jsem máma normální, já taky špatně, to se stává, a mohu , občas dceru, když přišel unavený z práce. Ale okamžitě jsme diskutovali o tyto (dětské povlečení) situace.

S manželem jsme se dohodli tak, že pokud jeden dělá něco znamená dítě ve chvílích nervového zhroucení, druhý by měl litovat, že dítě cítil, ochranu. Pak se již stane debriefing s vysvětlením důvodů jejich chování.

Jednou jsem křičel a z důvodu toho, že dcera vzala klíč a zapomněl, kam ho uklidili. Jsem v tento den byl a je tak podrážděné, a to se stalo poslední kapkou, a já jsem na dceru. Ona se rozplakala a odešla k sobě. Manžel šel, uklidnila ji a říkala, že u maminky byl těžký den, ona je hrozně unavená v práci, a ty jsi na vině. Ráno dcera přišla a říká:

— Někdy se mi zdá jsi tak krutý, a táta je dobrý. A někdy naopak, že papež zlý, ale jsi velmi dobrý.

Jsme nejsou dobré a ne zlé. Jsme obyčejní rodiče. Když jsme , můžeme zlomit. Mrzí mě, že jsem na tebe, jsem se špatně chovala. Já jsem celou dobu pracoval na sobě, ale u mě ne vždy funguje jednáno tak, jak bych chtěl. Jsem obyčejný (koupit zde) člověk, a každý člověk má své silné a slabé stránky. Nejdůležitější věc – tady není tvé viny, jde o nás. A vaším úkolem je, přijít na to a ne aby na nás spáchané.

— Chápu, že tě náročný byl den, jsem se neurazil.

Tak mě odchází tíha viny za němuž došlo, a u dcery náklad křivdy a pocity viny. Jsme spokojeni se vztahy v naší rodině, a dcera roste klidný, sebevědomý a šťastný.