Ste sa niekedy za hovoriť školský psychológ?

Ste sa niekedy za hovoriť školský psychológ? Možno, mnohí rodičia by odpovedať na túto otázku, ako je táto: “našťastie, nie.” Ale márne… Polohy vzdelávacích psychológ, ktoré bolo zahrnuté v nomenklatúre, z pozície pedagogických pracovníkov na dlhú dobu, asi pred 20 rokmi. Dnes psychológ je v mnohých školách a niektoré vzdelávacie inštitúcie majú dokonca nastaviť vlastné poradenské služby, kde sa môžete zadarmo vzťahujú na obe deti a rodičov. Avšak, napriek tomu, rodičia stále nevie, kto je školský radca, a myslím si, že by to malo ísť len v prípade, že dieťa má niečo v neporiadku s psychikou. Rozhodli sme sa na pravú mieru tento mýtus a hovoriť o tom, čo môže byť užitočné pre školský psychológ na každé dieťa.
Základné princípy školského psychológa

Po prvé a predovšetkým, školský psychológ je odborník, ktorý musí mať vyššiu psychologické vzdelanie, a pre neho na prvom mieste, tam sú pravidlá Etického kódexu psychológ.

Pod kód, žiadne informácie o študenti musia byť uchovávané v bezpečí a v škole psychológ, ku ktorému je len jeho, a nemá právo zverejňovať informácie tretím stranám. S výnimkou informácií o nelegálnych činností: ak psychológ dozvie z trestnej činnosti alebo príprava na zločin, je povinný oznámiť to orgánom činným v trestnom konaní.

Okrem toho, psychológ, musí informovať klienta (v prípade školského psychológa — študent) o výsledku akejkoľvek štúdie uskutočnenej.

Ďalšou dôležitou zásadou, že by sa malo riadiť školy poradcu, princíp nestrannosti. Špecialista úlohou je počúvať rôzne, niekedy aj protichodné stanoviská a porozumieť im. Hlavnou výhodou tohto princípu je, že psychológ nie je záujem v riešení konfliktu v prospech niekoho iného — pozerá sa na situáciu zvonka a je neutrálny, aby citlivé informácie. Psychológovia sú špeciálne vyškolení, ktoré môžu vytvoriť atmosféru dôvery a nájsť kontakt s každý zákazník, dokonca aj najťažších.
Čo psychológ môže pomôcť dieťa?

Psychológ by sa mala týkať akýchkoľvek situáciách týkajúcich sa žiaka a jeho rodiny. Školský psychológ môže pomôcť s otázkach poradenstva pri riešení problémov v rodine, v medziľudských vzťahoch, štúdií, atď. Avšak, to nie je take školský psychológ výlučne ako odborníka, ktorý pracuje s deťmi. Jeho úlohou je pozitívne — pomáha dieťaťu, aby bezpečne prejsť fáze socializácie a odhaliť jej potenciál.

Práca s deťmi psychológ začína ešte pred škole, on sa podieľa na plánovanie a testovanie budúcich prváčikov môže rozhovory s nimi, určiť stupeň školská pripravenosť detí a rodičom užitočné tipy.
Tiež odporúčame: Tu si kúpiť nábytok pre deti Banaby.sk