W książce omówiono nie tylko wiedzę teoretyczną z wykształcenia

Jeden z najlepszych specjalistów na świecie edukacji Ken Robinson napisał książkę, w której rozważa perspektywy rozwoju systemu edukacji na całym świecie. Jeśli jesteś nauczycielem lub masz dzieci, to warto zwrócić uwagę na książkę, która może pomóc dzieciom rozwijać potencjał.

W książce omówiono nie tylko wiedzę teoretyczną z wykształcenia, ale i pokazuje praktyczne kroki, dzięki którym można stać się doskonałym nauczycielem lub rodzicem, i pomóc dzieciom znaleźć swoje powołanie.
Dlaczego obecna edukacja nie nadaje się dla dzieci

Dzieci w pierwszych latach po urodzeniu łatwo opanować dowolny język, zdobywają wiele umiejętności praktycznych, niezwykle łatwo i szybko poznają otaczający ich świat i rozwijają myślenie. Ale przychodzi szkolna czas i dociekliwe dzieci zamieniają się w ponurych uczniów, którzy nie chcą uczy się i zdobywania wiedzy w szkole.

I dzieje się to dlatego, że obecny system edukacji jest dziedzictwem rewolucji przemysłowej 19 wieku. Początkowo szkoły zostały stworzone, aby dać dzieciom wiedzę o otaczającym świecie. Minęło 150 lat, we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia świat zmienił się, a szkoła nadal produkować ludzi, którzy nie są w stanie, oprócz wykonywania prostych prac i zadań.

Do szkoły idzie się kilkanaście lat życia, a przy tym szkoła nie wzbogaca umysł i duszę, nie pomaga znaleźć powołanie, nie pomaga poznać siebie i rozwijać relacje z innymi, nie pozwala myśleć i analizować, nie pomaga stać się szczęśliwym i osiągnąć sukces i nie daje wiele innych ważnych umiejętności.

Jedyne, co szkoła daje – zabija chęć i zdolność do samodzielnego zdobywania wiedzy, ćwiczy pamięć krótkotrwałą na zapamiętywanie w większości niepotrzebnych informacji.

Nowoczesna szkoła hamuje indywidualność, wyobraźnię, myślenie, kreatywność, kreatywność, dociekliwość, umiejętność rozwiązywania problemów, niezwykłe myśleć, analizować, zajmować się i nie tylko.
Co proponuje autor książki

Ken Robinson jest specjalistą najwyższej klasy, który rozwiązuje problemy pedagogiki na przestrzeni 40 lat. Dzięki rozległej wiedzy wschodnich i zachodnich systemów edukacji, był doradcą rządu USA, krajów Europy i Azji, pracował z najlepszymi firmami na świecie, był doradcą rządu Singapuru i pomógł zbudować model edukacji, który pozwolił Singapur stać się kreatywnym centrum Południowo-Wschodniej Azji.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie przejdź gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy